עובדות על חולדות


חולדות הן סוג של יונקים ממשפחת העכבריים בסדרת המכרסמים. החולדות הן מן היונקים הנפוצים ביותר בכדור הארץ. לחולדות חוש ריח ושמיעה מפותחים מאוד, אך ראיתן די חלשה. ראיתן של חולדות בעלות עיניים אדומות חלשה אף יותר. חולדות רואות את העולם בשחור-לבן.

הופעתן של חולדות על כדור הארץ הקדימה את הופעת המין שלנו ב-48 מיליון שנים. יש להן ותק רציני על כוכב הלכת שלנו וזה מוסבר ע"י עובדה בלתי מעוררת: לחולדות כושר הישרדות יוצא דופן

כאן אנחנו נדבר על חולדות דקורטיביות, שאיבדו בהדרגה חלק מסגולות ההישרדות שלהן, אך שמרו על רמת האינטליגנציה הגבוהה ורכשו בעקבות קרבתן לבני אדם תכונות אופי חדשות. תכונות האופי החדשות האלה הופכות חולדות דקורטיביות לחיות מחמד חביבות עליזות ונאמנות. לכן היום מי שמשווה בין חולדה דקורטיבית וחולדת בר (וכל מה ש"יודעים" עליה) הוא כמו המשווה בין כלבלב וזאב.

חולדות בתרבויות המזרח הרחוק

בני אדם בייתו חולדות לראשונה לפני אלפי שנים. בתרבויות המזרח הרחוק ניתן כבוד מיוחד לחולדה. לוח המזלות הסיני מורכב מ-12 בעלי חיים וחולדה היא זאת שפותחת את המעגל. אנשים שנולדו בשנת חולדה לפי המסורת הסינית מאופיינים בחכמה כבוד ופיקחיות.

החולדה מעידה אצל הסינים על שפע: הסינים מאמינים שחולדות לא נמצאות בבתים שבהם המזווה ריק ממזון. עם ילידי שנת החולדה נמנים שמות של אנשים ידועים חשובים רבים (גלילאו גליליי, ויליאם שייקספיר, ג'ורג' ושינגטון, מאטה הארי, קלוד מונה, דייל קרנגי ורבים אחרים). גם מזלה של מדינת ישראל הוא חולדה. עוד נולדו בשנת החולדה: יוסי ביילין, מאיר שלו, דן חלוץ, אדם, דן תורן, דורון שפר ואייל ברקוביץ.


בהודו נמצא מקדש הקרוי קארני מאטה, אשר מאוכלס ע"י יותר מ-20 אלף חולדות שנחשבות לקדושות. נראה שאלה חולדות הבר הכי מאושרות בעולם. מאחורי קדושתן של חולדות בקארני מאטה עומד מיתוס עתיק ימים ויפה.חולדות בשירות כוחות הביטחון

בעלי חיים יכולים לאתר חומרי נפץ בזכות חוש הריח המחודד שלהם, הרגיש במידה בלתי רגילה לחומרים כימיים וחזק אלפי מונים מזה של האדם. הנפוץ ביותר והידוע לנו היטב הוא השימוש בכלבים. אך כלבים הם לא היחידם, היום משתמשים בשירותי ביטחון ברחבי העולם גם בבעלי חיים אחרים: חזיר, דבורה וחברתנו הנאמנה חולדה. בישראל גם נעשים מחקרי כדאיות גיוס חולדות לכוחות הביטחון הישראלים.

חולדות ביהדותלוח שנה
«  אפריל 2019  »
\'ב\'ג\'ד\'ה\'ו\'ש\'א
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
הסקר שלנו
?האם יש לכם חולדות מחמד בבית
סה"כ תשובות: 393
סטטיסטיקה

סה"כ במצב מקוון: 1
אורחים: 1
משתמשים: 0