ברוכים הבאים!! ברוכים הבאים!! ברוכים הבאים!!
דף הבית » מאמרים » מאמרים וכתבות

קארני מאטה

מדוע החולדות, המעוררות סלידה ופחד כמעט בכל מקום בעולם, מועלות לדרגת קדושות בין כותלי המקדש, ואף זוכות לשפע מנחות? כדי לענות על השאלה הזאת עלינו לפנות אל עולם האגדות והמיתוסים.

מאמינים שהחולדות הן התגלמות הנשמות של תושבי דשנוק, נצר למשפחתה של האלה קארני מאטה. מסופר כי קארני מאטה, גלגולן של האלות דורגא וקאלי, נולדה על אדמת דשנוק הקדושה לפני כ־600 שנה, בתום הריון של 21 חודשים. את לידתה ליוו להבות אש ותימרות עשן. כבר מיומה הראשון נמצאו כל שיניה בפיה, ובגיל חודש כבר החלה לדבר. לפי האמונה חיה קארני מאטה 150 שנה, ובמהלכן גם ייסדה את הכפר דשנוק, שהיה למושב הקבע שלה. פירוש המילה "מאטה" הוא אמא, אך בשפת היומיום מכונה האלה קארני בתואר "ג'י", שפירושו הגברת או הנכבדה

האגדה המפורסמת ביותר על אודות קארני מאטה נוגעת לניצחונה על יאמה, אל המוות.

לפני כ־550 שנה התארסה קארני מאטה לדפאג'י. זמן קצר לפני החתונה, משהתבררו לה כוחותיה הנעלים, התגלתה לפני ארוסה כשהיא רכובה על טיגריס ואמרה לו שלא נועדה לחיי משפחה. "ייעודי", הסבירה, "הוא לשרת את המין האנושי, לפתור את בעיותיו ולהקל את סבלו". קארני מאטה ביקשה ממנו שיישא את אחותה הצעירה תחתיה, ודפאג'י, שהכיר בגדולתה של ארוסתו והתגלה כאדם שאר רוח, ציית לבקשתה

לדפאג'י ולאחותה של קארני מאטה נולדו ארבעה בנים. אחד מהם, לקאן, יצא באחד הימים לרחוץ במקווה מים קדוש, ושם טבע ומת. הידיעה על מותו הגיעה לאוזניה של קארני מאטה והיא ציוותה מיד שלא לשרוף את הגופה כמקובל. היא נטלה את הנער המת, נשאה אותו אל יאמה ודרשה ממנו שיחזיר את נשמת הנער לגופו.

יאמה סירב לעשות כן והזכיר לה כי הוא האחראי היחיד לדיני נפשות, ואין עוררין על החלטותיו. או אז הופיעה קארני מאטה, בהתגלמותה האלוהית והפיחה חיים בנער. אל המוות נותר המום ומשתאה - הכיצד זה נגסה בתחום אחריותו הבלעדית והפכה את גורלו של הנער?

"מיום זה ואילך לא יפקוד איש מבני משפחתי את ממלכת המוות שלך", התריסה נגדו קארני מאטה. ומאז, שלא כמו נשמות אחרות המתגלגלות בגלגולים רבים מספור בטרם ישובו וילבשו גוף אדם, מתגלגלות נשמות בני משפחתה של קארני מאטה אל החולדות שבמקדשה, ואז שבות ולובשות גוף אדם, וחוזר חלילה. החולדות שבמקדש הן לפיכך התגלמות הנשמות של תושבי דשנוק, נצר למשפחתה של קארני מאטה, המכונים כולם דֵפָאווטס, על שם דפאג'י.


http://www.masa.co.il/article/1484/חולדות-קדושות-במקדש-האלה-קארני-מאטה/


קטגוריה: מאמרים וכתבות | הוסף ע"י: Gistus (2012-05-09)
צפיות: 423
קטגוריות המדור
סקרים
?האם יש לכם חולדות מחמד בבית
סה"כ תשובות: 377

יש לי חולדות בצבעים (ניתן לבחור יותר מתשובה אחת)
סה"כ תשובות: 200
סטטיסטיקה

סה"כ במצב מקוון: 1
אורחים: 1
משתמשים: 0