חולדות מחמד וילדים

כלל מספר אחד: חולדות מאוד מתאימות לילדים אם זה הילדים שלכם. ההוכחה לכך נמצאת בתמונה :)

לגבי הילדים של החברים שמבקרים אצלנו בבית: אני תמיד מזהירה את הילדים (ואת ההורים שלהם) שרוצים לשחק עם החולדות שלי שהחולדות נושכות, למרות שהן לא. מדוע אני עושה זאת? משתי סיבות. הראשונה היא שהילדים יזהרו ולא יציקו לחולדות יותר מידי. הסיבה השנייה היא שאם הילדים יציקו לחולדות והחולדות ינשכו מצפוני נקי כי הזהרתי

תגידו בבקשה לילדים שבהחלט אסור לדחוף אצבעות בין הסורגים, כי לאצבעות של ילדים לעתים קרובות יש ריח של משהו טעים (במבה, שוקולד, חטיפים שונים). חולדה תחשוב שזה אוכל ותביא ביס. 

כלל מספר שתיים: לפעמים ההורים באים ואומרים שהם מחפשים חולדה בשביל הילד, אך למעשה הם רק צריכים תירוץ טוב לבעל/אישה/קרובי משפחה/חברים/לעצמם מדוע הם מגדלים בבית חולדות. יקיריי, אני איתכם, גם אני חטאתי.

כלל מספר שלוש: הורים שבאמת באים לאמץ חולדה בשביל הילד/ים, תזכרו בבקשה שחולדה איננה צעצוע לילד קטן, היא בראש ובראשונה יצור חי. לדעתי חולדה לא מתאימה בתור חיית מחמד לילד מתחת לגיל 5-6. ילד בגיל 5-6 שנים כבר מסוגל להחזיק חולדה בדרך הנכונה, לטפל בה ולשחק איתה להנאתו ולהנאתה.

גידול וטיפול בחיות מחמד בבית מאוד חשובים להתפתחות הילד, לאהבה שהוא יפתח לטבע ולבעלי חיים. אך קורה שההורים בטעות חושבים שעדיף להתחיל ממשהו קטן שאין לו תוחלת חיים ארוכה (עכבר, אוגר, חולדה, דגים). למי שחושב בדרך הזאת יש לי בדיחה שחורה במקצת: "כדי להקנות לי אהבה לטבע ולעולם החיי הוריי קנו לי דג זהב. לאחר שהתחלפו לי 20 דגים אני הבנתי דבר אחד כל מי שאני אוהב מת!". זה לא מה שאנחנו רוצים לילדים שלנו.

לכן, כשאתם מביאים חולדה הביתה אל תטילו את הטיפול בה רק על הילד, תתחלקו במשימות, למשל הוא מביא לה אוכל (שהכנתם ביחד!) ומשחק איתה ואתם מנקים את הכלוב. ואפילו אם כל הטיפול הוא עליכם, הילד שלכם ילמד לאהוב ולכבד בעלי החיים כשהוא צופה בכם, כיצד אתם דואגים לחולדת המחמד שלכם, מטפלים בה, מאכילים אותה, משחקים איתה ומלטפים אותה, מפנקים אותה, לוקחים אותה לווטרינר במידת הצורך. 

ובשורה התחתונה אתם בעצמכם יודעים היטב שהילד לומד ממה שהוא רואה. 

(ע"פ אולגה גרומיקו)

 

 

 

 
לוח שנה
«  יולי 2019  »
\'ב\'ג\'ד\'ה\'ו\'ש\'א
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
הסקר שלנו
יש לי חולדות בצבעים (ניתן לבחור יותר מתשובה אחת)
סה"כ תשובות: 366
סטטיסטיקה

סה"כ במצב מקוון: 1
אורחים: 1
משתמשים: 0