חולדות מחמד וחיות מחמד אחרות

אם כבר יש לכם בבית חיות מחמד ואתם רוצים לצרף חולדה, או שיש לכם חולדה ואתם מעוניינים לצרף בעל חיים מזן אחר, העמוד הזה בשבילכם.

בראש ובראשונה, אם באפשרותכם ליצור בביתכם הפרדה מוחלטת בין בעלי החיים שלכם ואין חשש שהם יבואו במגע אחד עם השני, אתם יכולים לשלב כל סוגי בעלי החיים שרק תרצו.

במידה ואתם מעוניינים שהחולדה שלכם תתחלק בשטח מגוריה עם בעל חיים מזן אחר חשוב לדעת מה החולדה חושבת על השכנות החדשה והאם לשכן העתידי שלה מתאימים מגורים משותפים עם החולדה. 

אם החלטתם לנסות, במפגשים הראשונים תשגיחו היטב על אינטראקציה בין חיות המחמד שלכם, אל תשאירו אותם ללא השגחה כי מספיק שנייה אחת שתתרחש טרגדיה בלתי הפיכה. תהיו מוכנים להציל אחד מבעלי החיים שלכם ואל תאנישו את השני על התנהגותו התוקפנית, הרי להכיר ביניהם היה הרעיון שלכם, ולבעלי חיים יש אינסטינקטים מולדים שאינם בשליטתם. 

אם יש לכם ספקות לגבי הצלחת הפרויקט עדיף לוותר על ניסיונות לחבר בין חיות המחמד שלכם ממינים שונים ולהשאיר כל אחד מהם בטריטוריה שלו.

חולדות וציפורים

אפילו אל תנסו. חולדות הן אויבים טבעיים של ציפורים. חולדות יודעות לקפוץ לגובה (יותר ממטר!)- כנפיים לא יצילו את הציפור והיא עלולה להפוך לטרף של חולדתכם.

חולדות וחתולים

יש לא מעט סיפורים וסרטונים על חברות בין חתול וחולדה. אכן זה קורה, אך אלה מקרים נדירים. ברוב המקרים חתול יטרוף את חולדתכם. ואם החתול מספיק חכם כדי לא לטרוף את החולדה מול הפרצוף שלכם הוא יעשה זאת כשתצאו מהחדר. גם משחק תמים של חתול וחולדה עלול להסתיים בטרגדיה, כי הכוחות לא שווים ונשיכה אחת לא זהירה של החתול יכולה להרוג חולדה.

חולדות וכלבים

אם יש לכם טרייר וכלבי צייד לא מומלץ. אם כלבכם הוא רועה מכל סוג - זה יכול לעבוד. כלבים רבים מגלים חיבה לחולדות, מלקקים אותם ואוהבים לצפות במשחקי החולדות. 

חולדות וארנבים

חולדות וארנבים בוגרים מסתדרים לא רע. מצד שני חולדה בוגרת עלולה להרוג גורי ארנבים וארנב תוקפני עלול לפצוע חולדה. תלוי במזג ובאופי גם של החולדה וגם של הארנב. 

חולדות ושרקנים

שרקנים וחולדות בדרך כלל מסתדרים יפה. אם לאחד מבעלי החיים אופי תוקפני, ההיכרות עלולה להסתיים במכות. במילים אחרות, שלום הבית תלוי במזג ובאופי הן של החולדה והן של השרקן.

חולדות ומכרסמים קטנים (אוגרים ועכברים)

אסור לשכן ביחד חולדות ומכרסמים קטנים, חולדות תוקפות מכרסמים קטנים והורגות אותם.

חולדות וצבים

חולדות יכולות לגלות אדישות מוחלטת כלפי הצבים או להפך סקרנות יתרה. במקרה השני, חולדה עלולה לנסות להוציא את הצב מהשריון שלו ולפצוע אותו בדרך.

חולדות וחמוסים

חמוס הינו אויב טבעי של חולדה, אסור בהחלט!

חולדות ונחשים

אפילו לא בא לי לפרט מה עושים נחשים עם חולדות ומה אני חושבת על אנשים שמביאים להם חולדות חיות. 
לוח שנה
«  מאי 2019  »
\'ב\'ג\'ד\'ה\'ו\'ש\'א
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
הסקר שלנו
?האם יש לכם חולדות מחמד בבית
סה"כ תשובות: 393
סטטיסטיקה

סה"כ במצב מקוון: 1
אורחים: 1
משתמשים: 0